مشكاة
*** نور را جاری خواهیم ساخت ***
نوشته شده در تاریخ 1389/11/14 توسط میربزرگی


امام رضا (ع) تا سال  183 ق، یار و همراه پدر بزرگوار خویش،امام موسی کاظم علیه السلام بود تا این که در 35 سالگی و پس ازشهادت آن حضرت،امامت و هدایت امت اسلامی را برعهده گرفت. ایشان پس از هفده سال سکونت در مدینه و تبلیغ دین و ارشاد مردم، با نقشه و حیله مأمون عباسی، راه خراسان را در پیش گرفت. آن حضرت پس از قبول اجباری ولایتعهدی مأمون و گذشت سه سال، در 55 سالگی به دست آن دژخیم بد اندیش به شهادت رسید.

 

        شفاعتش در روز محشر، شامل همه مؤمنان راستین باد.

 

هر چند حال و روز زمین و زمان بد است

یک تکه از بهشت در آغوش مشهد است

حتی اگر به آخر خط هم رسیده ای

آنجا برای عشق شروعی مجدد استنوشته شده در تاریخ 1389/11/12 توسط میربزرگی

یک روز خیلی خیلی گرم بود. امام حسن علیه السلام اون روز، روزه گرفته بود و حالا بعد از یک روز کار و تلاش، توی یک غروب غمگین، داشت به خونه بر می گشت تا روزه اش رو افطار کنه. وقتی به خونه رسید، همسرش یه ظرف شیر به حضرت امام حسن علیه السلام داد و امام حسناون ظرف شیر رو سرکشید. بعد از اون روز، همه دونستند که همسر خیانت کار امام حسن، با زهری که در اون شیر ریخته بود، امام رو مسموم کرده بود امام حسن علیه السلام به شهادت رسید و نام اون زن، به عنوان یک انسان بد و خیانت کار توی ذهن همه مردم باقی ماند


عكسی كه در زیر مشاهده میكنید دسترنج یك ماه تلاش منه كه با پولك و منجق و به اندازه 1 متر دوخته شده است .
سایت آپلود عکس و آپلود سنتر فایل ایران بلاگ


نوشته شده در تاریخ 1389/11/12 توسط میربزرگی

یا رسول الله! مثل تو دیگر در پهنه زمین تکرار نخواهد شد، اما با تکرار صلوات بر تو، نور حضورت را در قلب خود احساس مى کنیمنوشته شده در تاریخ 1389/11/10 توسط میربزرگی

«حجاب»، این واژه عربی، در نگاهی به معنای پوشیدن، پوشش، پرده و حاجب است که البته در این میان، معنای «پرده» بیشترین کاربرد را دارد و همین امر موجب شده است که عده زیادی گمان کنند که اسلام خواسته است زن همیشه پشت پرده و در خانه محبوس باشد و بیرون نرود.


اندیشمند شهید مرتضی مطهّری در این باره می فرماید: «پوشش زن در اسلام این است که زن در معاشرت خود با مردان، بدن خود را بپوشاند و به جلوه گری و خودنمایی نپردازد. آیات مربوطه همین معنا را ذکر می کند و فتوای فقها هم مؤیّد همین مطلب است. حدود این پوشش را با استفاده از قرآن و منابع سنّت، می توان به دست آورد. در آیات مربوطه، لغت «حجاب» به کار نرفته است. آیاتی که در این باره هست، چه در سوره مبارکه نور و چه در سوره مبارکه احزاب، حدود پوشش و تماس های زن و مرد را ذکر کرده است، بدون آنکه کلمه «حجاب» را به کار برده باشد(2)

با توجه به چنین سخنانی، فهرست وار همراه با بیانی کوتاه و سخنی مجمل، به توصیف و تبیین «حجاب اسلامی» یا «پوشش اسلامی» درقالب گزاره های ذیل می پردازیم:


حجاب و فلسفه آن  در ادامه مطلب


 

 ادامه مطلب
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات جانبی
پیوند ها
پیوند های روزانه
قرآن آنلاین

http://zibasazweb.persiangig.com/9.9.JPG

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قالب وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات