مشكاة
*** نور را جاری خواهیم ساخت ***
نوشته شده در تاریخ 1389/10/17 توسط میربزرگی
gif animator

از ویژگیهاى امام حسین (ع) كه منشاء و سرچشمه دیگر صفات و امتیازات ایشان گردید، این بود كه فرمان خاص آفریدگارش را در روز بزرگ و جاودان عاشورا به سبك بى نظیرى به انجام رسانید و خدا را به گونه اى عبادت كرد كه نه كسى پیش از او توفیق آن را یافته بود و نه پس از او.


عبادت او، در آن روز تاریخى و حماسه ساز، عبادتى جامع، كامل، پر محتوا و دربردارنده تمامى اقسام و ابعاد و چهره هاى یك سیستم عبادى كامل بود و از عبادتهاى بدنى و قلبى گرفته تا ظاهرى و باطنى، روحانى و معنوى ، واجب و مستحب و دیگر چهره ها و جلوه هاى پرستش خالصانه و عاشقانه خدا، در آن موج مى زد و از هر نمونه و نوع آن، بهترین و كامل ترین و زیباترینش در عبادت و عبادتگاه حسین (ع) تبلور یافت.
آن روز علاوه بر این كه روز بزرگ عبادت و نیایش بود روز تبلور ارزشهاى انسانى نیز بود، به همین جهت بود كه در كنار عاشقانه ترین و خالصانه ترین نیایشها و عبادتها تمامى مكارم اخلاقى و صفات پسندیده انسانى در بهترین صورت ممكن در چشم انداز بشریت قرار گرفت.


ظهر عاشورا نزدیك می شد. مردی از اصحاب اباعبدالله (ع) به نام ابو ثمامه صید اوی، متوجه شد كه ظهر شده است. به خدمت امام حسین (ع) شتافت و عرض ‍ كرد: یا ابا عبدالله ! وقت نماز فرا رسیده است و ما دلمان می خواهد برای آخرین بار در زندگی، نماز جماعتی با شما بخوانیم. حضرت سر به سوی آسمان برداشت و فرمود: ذَكَرْتَ الصَّلوهَ جَعَلَكَ اللّهُ مِنَ الْمُصَلّین ؛ نماز را یاد كردی ، خداوند تو را از نماز گزاران قرار دهد. فرمود: از این قوم بخواهید دست از جنگ بردارند تا ما نماز گذاریم. امام در همان میدان جنگ به نماز ایستاد و اصحاب هم به آن حضرت اقتدا كردند. نیمی از یاران در مقابل دشمن ایستادند و نیمی به جماعت اقتدا كردند. امام و یارانش از دشمن چندان دور نبودند و در حمله ناجوانمردانه ای كه دشمن انجام داد اصحابی كه خود را مقابل خصم سپر ساخته بودند مورد اصابت تیرهای دشمن قرار گرفتند.


به گواهی تاریخ هنگام اقامه نماز در ظهر عاشورا 30 تیر به سوی امام حسین (ع) پرتاب شد یعنی تقریباً در برابر هر کلمه از حمد و رکوع و سجده یک تیر به سوی آن حضرت پرتاب شد.

http://dari.irib.ir

 

 

 

 درباره وبلاگ
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات جانبی
پیوند ها
پیوند های روزانه
قرآن آنلاین

http://zibasazweb.persiangig.com/9.9.JPG

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قالب وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات