مشكاة
*** نور را جاری خواهیم ساخت ***

سیر الی اللّه و نیل به قرب الهی برای عموم راغبان حركت در صراط مستقیم و طالبان نیل به بركات وفیوضات الهی ممكن و میسر است . تنها در گاهی كه به سوی هیچ كسی بسته نیست در خانهء خدای مهربان است . امام صادق 7در دعایی كه هر روز در ماه رجب می خواندند چنین می فرماید .
در دعای معروف ماه رجب می خوانیم :  ای آن كه در مقابل كم بسیار عطا می كنی , ای آن كه هر كه سؤال كند عطای می كند ,ای آن كه به هر كه سؤال نكند و تو را هم نشناسد باز از لطف و رحمتت عطا می كنی , جمیع خوبی های دنیا و جمیع خوبی های آخرت را به من عطا فرما.
توبه , بركات و آثار و منافع فراوان دارد از جمله :
1
گناهان را محو و نابود می كند.
قرآن می فرماید: پروردگارتان گناهانتان را میپوشاند.
2.
قرآن می فرماید: خداوند بركات زمین و آسمان را بر توبه كاران نازل می كند.
3
قرآن می فرماید: توبه نه تنها گناه را می پوشاند و از بین می برد, بلكه آن را مبدل به حسنه می كند..
4
قرآن می فرماید: توبه كار حقیقتی چنان مورد عنایت و محبت پروردگار قرار می گیرد كه حاملات عرش الهی نیز برای اواستغفار می كنند و تقاضای ورود او و خانواده اش را در بهشت برین و جنات عدن می نمایند..
و می فرماید: عرشند و آن ها كه گرداگرد آن (طواف می كنند), تسبیح و حمد پروردگارشان را می گویند و به او ایمان دارند و برای مؤمنان استغفار می كنند (و می گویند) پروردگارا, رحمت و علم تو همه چیز را فرا گرفته است . پس كسانی را كه توبه كرده و راه تورا پیروی می كنند, بیامرز و آنان را از عذاب دوزخ نگاه دار, آن ها را در باغ های جاویدان بهشت , كه به آن ها وعده فرموده ای وارد كن . هم چنین از پدران و همسران و فرزندانشان هر كدام صالح بودند كه تو توانا و حكیمی و آنان را ازبدی ها نگاه دار و هر كس را در آن روز از بدی ها نگاه داری مشمول رحمتت ساخته ای و این است همان رستگاری عظیم .
چه فیضی بالاتر از محبوب الهی واقع شدن و چه سعادتی فوق نیل به رستگاری و فوز عظیم در آخرت ؟! و همه ءاین ها نصیب توبه كار واقعی می شود. بنابراین كسی كه به وسیلهء توبه آیینهء قلب را از زنگار گناه پاك كرد و روح وجان را با آب توبه شستشو كرد و راه تهذیب اخلاق و سیر سلوك الی اللّه را برگزید و از خداوند استعانت جست , به مقامات عرفانی نایل و از الطاف الهی بهره مند خواهد شد. حربن یزید ریاحی گناه بزرگی مرتكب شد و راه بر امام زمانش حضرت اباعبداللّه الحسین (ع) بست , ولی وقتی تائب شد بر این توبه به مقامی رسید كه هر انسانی آرزوی نیل به چنین مقامی را دارد و آن همان شهادت در ركات سالار شهیدان و سرور آزادگان می باشد و این نمونهء روشن وبارزی است كه توبه كار می تواند به عالی ترین مقام ممكن نایل شود.

 

 درباره وبلاگ
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات جانبی
پیوند ها
پیوند های روزانه
قرآن آنلاین

http://zibasazweb.persiangig.com/9.9.JPG

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قالب وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات